Příspěvky žáků pro Noviny 2022

Zima už je tu

Venku spadla vločka,

olízla se kočka.

Doma připravíme ozdobu

a za tu dobu se sejdeme u stolu.

Sedneme si, zazpíváme koledy.

Pojíme večeři a Ježíšek už cinká u dveří.

Otevřeme dveře, stromeček svítí a světla jsou zhasnuta.

Jsou tu dárky jako každý rok

a rychle je tu Nový rok.

Stavíme si sněhuláka, přidáme metličku, šálu a máme hotovo.

Už je tu březen, zima vzala kufry

a uvidíme ji tu zase za rok.

S E. 4. ročník

 

Škola

Škola je nejlepší, máme ji rádi,

Když něco nevíme, pomůžou rádi.

Jinou školu nechceme, chceme zůstat tady,

do šesté nepůjdeme, zůstaneme s vámi.

V.V. a V.P. 2. ročník

 

Fotbalový král Ronaldo

Náš nejoblíbenější sport je fotbal a největší vzor Cristiano Ronaldo. Je to mistr světa ve fotbale. Má pozici útočníka. Získal 6 zlatých míčů. Na drese nosí číslo 7. Trefil 100 branek, možná i více. Dává penalty i přímáky. Fotbal začal hrát v 5 letech. V této době je nejlepší na světě. Jeho nejoblíbenější klička je ronaldovka.

J.M. a V.O. 2. ročník

 

 Zima

Fouká vítr, padá sníh. Zima už je za dveřmi. Zapalujeme čtvrtou svíčku. Za chvíli budou Vánoce. Už zdobíme náš stromeček. Děti už se těší, jak jim Ježíšek přinese hodně hezkých věcí. Už padá sníh, máma chystá kapra. Táta už se těší, má úsměv na tváři. Už jdeme čekat do pokoje než Ježíšek zazvoní. Táta volá: “Děti, pojďte dolů.“ Běžíme dolů, kde je spousta hezkých dárků.

S.G. a M.H. 3. ročník

 

Hloupý Honza

Bylo, nebylo.

Jednoho dne se u Bartáčků stal zázrak. Narodil se jim chlapec Honza. Jednoho dne Honza vylezl na strom, jenže v tom větev praskla a Honza si zlomil ruku. Po dvou měsících se ruka zahojila. Mamka řekla Honzovi, ať nesedí doma a vydá se do světa. Honzovi se nápad líbil a šel do světa. Po cestě uviděl, že nějaký chudák spadl do rybníka. Zachránil ho a ošetřil mu ruku. Jenže to nebyl žádný chudák, ale sám princ. Král se Honzovi štědře odměnil. Po dvou letech se Honza vrátil i s penězi domů a všichni byli šťastní.

S.V., D.V. 3. ročník a Š.J. 2. ročník

 

 Podzimní říkanky

Na podzim je hodně listí,

když padá, tak dost šustí.

Malé děti si hrají

a lesní zvířata dovádějí.

Ježečci se schovávají

a netopýři vylétají.

Jelen honí srnky

a kolem poskakují laňky.

Houby rostou všude v lese

a žere je i divoké prase.

Podzim za chvíli bude,

listí padá všude.

Až listí opadá,

velká zima nastává.

Žáci 4. a 5. ročník

 

Můj sen

Neuvěříte, co se mi zdálo. Byl jsem ve světě cukroví. Byly tam žužu, gumoví medvídci a lízátka.

Ale pak všichni ožili a musel jsem utíkat jako o závod. Potom jsem se začal propadat, ale nekřičel jsem. Roztopená čokoláda mě začala požírat. Propadl jsem se do veliké továrny na všechno to cukroví a zjistil jsem, že do cukroví přidávají tajnou přísadu. Pak mě někdo chytil a probudil jsem se.

O.T., 4. ročník

 

Můj sen

Jsem vášnivý rybář, nejraději lovím na přehradě v Mistřicích.

Jednou se mi o rybaření zdálo. Zdálo se mi, že jsem chytal kapry na chleba, tak něco zabralo. Tak jsem to sekl. Bylo to tak silné, že mě to málem vytrhlo udici z rukou. Ale táta to viděl a pomohl mi. Po deseti minutách to vyjelo na hladinu. Ukázalo se, že je to sumec. Potom ten sumec dojel ke kraji, ale nebylo dobojováno. Táta si neuvědomil, že mám hodně povolenou brzdu. Pak ale sumec pořádně zabral a byl zase na volné vodě. Ale po chvíli se sumec unavil a byl venku.

Udělali jsme si několik fotek a šel na svobodu. Potom jsme se šli umýt od sumčího slizu.

A probudil jsem se.

L.K. 4. ročník

 

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Přejít nahoru
Přejít na začátek