Výukové dopoledne v Uherském Hradišti

Žáci 4. a 5. ročníku strávili krásné dopoledne v Uherském Hradišti. Nejdříve navštívili Slovácké divadlo, což sklidilo velký úspěch. Nahlédli totiž přímo do zákulisí, kde se běžně divák nedostane. Prošli se po jevišti, navštívili kostymérnu, zhlédli nepřeberné množství různorodé obuvi, v maskérně si vyzkoušeli paruky a v šicí dílně viděli, jak paní krejčová šije kostýmy. Poté jsme se přesunuli do Slováckého muzea, kde nás čekal výukový program o Velikonocích. Žáci se dozvěděli, jaké velikonoční zvyky se tradují na Slovácku, prošli si stálou expozici a vyrobili si papírovou kraslici. V současné době probíhá v muzeu výstava s názvem „Kriticky ohrožené jevy našich nářečí“, kde se žáci seznámili s různými dialekty, které se na našem území vyskytují. Druhá výstava „Společenský život hmyzu“ děti ponořila do světa hmyzu. Nadchla je insektária s živým hmyzem a nasbíraly spoustu nových informací o těchto miniaturních tvorech.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Přejít nahoru
Přejít na začátek