Zážitkový kamion přivezl praxi do školy

V pátek 3.11. jste si mohli všimnout velkého kamionu na návsi  a jeho nepřehlédnutelného nápisu „Vezeme praxi do škol“. Využili jsme možnosti, kterou nabízí společnost VISC. Jejich záměrem je pomáhat a podporovat zájem o techniku. Žáci mohli získat zkušenost s technikou hravě a zábavně, vyzkoušet si moderní technologie, osvojit si čtení schémat a práci s nimi, sestavit funkční obvod nebo navrhnout objekt k 3d tisku.

V průběhu dopoledne se žáci od druhého do pátého ročníku vystřídali postupně na čtyřech stanovištích.

  • Elektronické stavebnice Boffin
  • Programování robotků
  • Pneumatika – v kamionu
  • 3D tisk

Dvě stanoviště mimo kamion potřebují vždy připojení k wifi a v tomto případě nás příroda převezla – v noci před plánovanou akcí došlo k výpadku elektřiny a naše škola zůstala bez wifi. Slíbená oprava techniků by program posunula až o dvě hodiny, proto jsme hledali náhradní řešení a moc děkujeme zaměstnancům obecního úřadu a mateřské školy, kteří nám umožnili akci uskutečnit pod jejich střechou.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Přejít nahoru
Přejít na začátek