Páťáci v Praze

Náš školní výlet, na který se všichni páťáci těší již od začátku školního roku, odstartoval na vlakovém nádraží v Otrokovicích. Po tříhodinové jízdě vlakem jsme celí nedočkaví a plní očekávání dorazili do hlavního města. Přesedli jsme na metro a naše první zastávka byla v krásných Valdštejnských zahradách s rybníkem plným velkých ryb, což ocenili naši rybáři. Poté jsme se ocitli uvnitř Valdštejnského paláce, kde nás s radostí přivítal pan senátor Josef Bazala a provedl nás zdejšími nádhernými prostory. Seznámil nás, jakou funkci senátoři mají a co je úkolem senátu. Na konci prohlídky nás zavedl přímo na zasedání, kde jsme mohli chvíli pobýt. Celá návštěva byla pro všechny nevšedním zážitkem. Po prohlídce jsme se tramvají dostali k Pražskému hradu, kde jsme v pravé poledne zhlédli výměnu hradní stráže. Prošli jsme několik nádvoří a Nerudovou ulicí se dostali na Karlův most, z něhož jsme měli pohled na Národní divadlo jako na dlani. Minuli jsme viniční sloup se zbytky dlažby z Juditina mostu a sochu Karla IV. a došli až k Prašné bráně, kde jsme zamávali do oken Kovymu :-). Sice jsme prošvihli hrající orloj, zato jsme si jej mohli zblízka prohlédnout bez davů turistů. V paláci Lucerna jsme se vyfotili pod koněm zavěšeným kopyty ze stropu a pokračovali na Václavské náměstí až k soše sv. Václava. Tento poslední výlet v mistřické škole jsme si maximálně užili, nechyběla návštěva Mekáče, Starbucksu ani Primarku a vyčerpaní jsme se vrátili vlakem zpět, kde už nás čekali naši rodiče.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Přejít nahoru
Přejít na začátek