Svatý Václav

V pátek před státním svátkem Dne české státnosti se žáci 2. a 3. ročníku naší školy s chutí zapojili do celodenního projektu, který byl věnován patronovi české země – svatému Václavovi. Žáci museli nejdříve rozluštit šifru, která jim prozradila téma dnešního projektu. Seznámili se s legendami o životě tohoto významného světce a zhlédli krátký film, který jim přiblížil jeho život a význam. Po úvodní motivaci se pustili do práce ve skupinách a dvojicích, kde plnili různé úkoly. Vyrobili si vlastní svatováclavskou korunu, kterou ozdobili kamínky. V závěrečné části si poslechli státní hymnu, přičemž jejich úkolem bylo složit slova hymny ve správném pořadí. Na závěr vykreslili portrét sv. Václava. Netradiční výuka přinesla žákům nejen zábavu, ale také spoustu nových informací o české historii a patronu naší země.