Moje obec

Žáci druhého a třetího ročníku se podíleli na celodenním projektu zaměřeném na naši obec, který propojil různé předměty a podpořil spolupráci mezi žáky. Den začal netradičně – žáci dostali křížovku, jejíž tajenka jim odhalila téma projektu. Po úspěšném vyluštění zjistili, že se celý den budou věnovat poznáváním své rodné obce. Po této úvodní aktivitě žáci zhlédli krátký film o obci, který jim přiblížil některé důležité informace a zajímavosti. Pak jsme se vydali na procházku obcí, během níž jsme poznávali nejdůležitější budovy a místa v obci. Po návratu se pokračovalo v projektové práci. Každá skupina dostala plán obce, do kterého zaznamenala důležitá místa, která jsme během procházky navštívili, a vyznačila také trasu, kterou jsme prošli. Následně se žáci v jednotlivých skupinách pustili do tvoření. Také pracovali na popisu obce a myšlenkové mapě, která projekt ještě více propojila.

Celý den byl plný nadšení, tvoření a objevování. Žákům se projekt velmi zdařil a díky jejich spolupráci vznikl krásný výsledek.